A A A

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-06 10:58

BİLECİK - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kutlu doğum programı düzenlendi.

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği

Kutlu Doğum rüzgarı bu sefer Bilecik'in Bozüyük ilçesinde esti. Dünya genelinde yaptığı kutlu doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'in Bozüyük ilçesinde gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü'nce Eski Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam eden programda günün anlam ve önemine binaen eğitimci Adnan Alınç bir konuşma yaptı.

De ki; "Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.(Al-i İmran 31)" ayetini hatırlatan Alınç, Allah-u Teâlâ'nın beyanına göre Müslümanların Allah'ın sevgisini kazanmanın yolunu Peygamber'e(s.a.v) uymaktan geçtiğini anlattı.

Hayatın her alanında Hazreti Muhammed'e uymanın gerekliliğinden söz eden Alınç, "Evladımız dünyaya geldiği zaman kulağına ezan ve kameti okuma sünnetinden tutunda vefat edipte mezara defnedilene kadar hayatında ki tüm konularda Allah Resulü'nü(s.a.v) örnek almak O'na tabi olmak Allah'ı sevdiğimizin delili ve Allah'ın bizi sevmesinin yegâne şartıdır."dedi.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra merakla beklenen İkra Tiyatro ekibi tarafından Abdullah Bin Mesud'un Mekke müşriklerine karşı Kur'an okuma sahnesi canlandırıldı. Sahnelenen tiyatro da birçok kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Program Grup İkra'nın okuduğu ilahilerden sonra İlahiyatçı Hasan Şenol hocanın kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER