A A A

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-06 10:58

BİLECİK - Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü tarafından Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kutlu doğum programı düzenlendi.

Bozüyük'te Kutlu Doğum etkinliği

Kutlu Doğum rüzgarı bu sefer Bilecik'in Bozüyük ilçesinde esti. Dünya genelinde yaptığı kutlu doğum etkinlikleriyle adından sürekli söz ettiren Peygamber Sevdalıları Platformu yaptığı etkinliklerin bir diğerini Bilecik'in Bozüyük ilçesinde gerçekleştirdi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörlüğü’nce Eski Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe halk yoğun ilgi gösterdi.  Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, okunan Mevlid-i Şerifle devam etti.

Grup İkra tarafından okunan ilahilerle devam eden programda günün anlam ve önemine binaen eğitimci Adnan Alınç bir konuşma yaptı.

De ki; "Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki Allah'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.(Al-i İmran 31)" ayetini hatırlatan Alınç, Allah-u Teâlâ’nın beyanına göre Müslümanların Allah’ın sevgisini kazanmanın yolunu Peygamber’e(s.a.v) uymaktan geçtiğini anlattı.

Hayatın her alanında Hazreti Muhammed'e uymanın gerekliliğinden söz eden Alınç, “Evladımız dünyaya geldiği zaman kulağına ezan ve kameti okuma sünnetinden tutunda vefat edipte mezara defnedilene kadar hayatında ki tüm konularda Allah Resulü’nü(s.a.v) örnek almak O’na tabi olmak Allah’ı sevdiğimizin delili ve Allah’ın bizi sevmesinin yegâne şartıdır.”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından küçük kızlardan oluşan ilahi grubu söyledikleri ilahilerle büyük beğeni topladı.

Daha sonra merakla beklenen İkra Tiyatro ekibi tarafından Abdullah Bin Mesud’un Mekke müşriklerine karşı Kur’an okuma sahnesi canlandırıldı. Sahnelenen tiyatro da birçok kişinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Program Grup İkra’nın okuduğu ilahilerden sonra İlahiyatçı Hasan Şenol hocanın kapanış duasıyla sona erdi. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center