A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-04 21:49

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan’da ikinci defa Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölge koordinatörlüğü tarafından ‘Eşsiz önder Hz Muhammed’ teması ile   kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Mushap Ak’ın yaptığı etkinlik, Abdurrahim Özcan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra mevlithanlar   mevlidi-i şerif okudular.

 Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi genel yayın yönetmeni Mehmet Göktaş katıldı.

Göktaş konuşmasında, Allah’ı sevmenin yolunun, Peygamber Efendimizi sevmekten geçtiğine dikkat çekerek, “Peygamber Efendimizi ne kadar çok seversek, o kadar kurtuluşa yakın oluruz. Hz Peygamberden önce mazlumların yaşam hakları yoktu.  Kadınlar  hiçbir anlam ifade etmiyordu.” dedikten sonra,  Hz. Peygamberin kızlarına ve eşlerine olan sevgisini anlattı.

Kadınların İslam toplumu içindeki değerine de dikkat çeken Göktaş,  Müslümanların Peygambere karşı yapılan saldırıları kendilerini siper etmesi gerektiğini söyledi.

Program Özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş’in seslendirdiği ilahiler ile devam etti. Daha sonra Recep Çam  Peygamberimizin hayatından kısa skeçler sundu. Program yapılan dua ile sona erdi. ( M.Sıddık Direkçi- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

20 yıldır muhtaçlara ekmek dağıtıyorlar

Batman'da bir fırın, hayırseverlerin de yardımıyla yaklaşık 20 senedir geleneksel hale getirdiği Ramazan'da fakir ve muhtaç ailelere bedava ekmek dağıtımına deva ediyor.

Diyarbakır’da trafik kazası: Bir yaralı

Diyarbakır-Mardin Karayolunda meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.

İçişleri Bakanı Kato Dağı'nda operasyon bölgesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda, 40 gündür PKK'ye yönelik operasyon gerçekleştiren asker ve güvenlik korucularını ziyaret etti.

Manisa'da tedavi gören tüm askerler taburcu oldu

Kırkağaç Jandarma Komando Eğitim Alayında rahatsızlanan askerlerin tamamı taburcu oldu.

Kasapların yaptığı zamma müdahale

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Ramazan ayını fırsat bilen kimi kasapların yaptığı zamma belediye müdahale etti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center