A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-04 21:49

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan’da ikinci defa Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölge koordinatörlüğü tarafından ‘Eşsiz önder Hz Muhammed' teması ile kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Mushap Ak'ın yaptığı etkinlik, Abdurrahim özcan'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra mevlithanlar mevlidi-i şerif okudular.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi genel yayın yönetmeni Mehmet Göktaş katıldı.

Göktaş konuşmasında, Allah'ı sevmenin yolunun, Peygamber Efendimizi sevmekten geçtiğine dikkat çekerek, "Peygamber Efendimizi ne kadar çok seversek, o kadar kurtuluşa yakın oluruz. Hz Peygamberden önce mazlumların yaşam hakları yoktu. Kadınlar hiçbir anlam ifade etmiyordu." dedikten sonra, Hz. Peygamberin kızlarına ve eşlerine olan sevgisini anlattı.

Kadınların İslam toplumu içindeki değerine de dikkat çeken Göktaş, Müslümanların Peygambere karşı yapılan saldırıları kendilerini siper etmesi gerektiğini söyledi.

Program özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in seslendirdiği ilahiler ile devam etti. Daha sonra Recep Çam Peygamberimizin hayatından kısa skeçler sundu. Program yapılan dua ile sona erdi. ( M.Sıddık Direkçi- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER