A A A

Mardin’de köy ziyaretleri sürüyor

Eklenme : 2015-03-30 17:12

MANİSA - Mardin’deki köylerde ikamet eden kanaat önderleri ve seydalara yönelik başlatılan ziyaretler sürüyor.

Mardin’de köy ziyaretleri sürüyor

Kızıltepe kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun ve Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı,  hasta olan kanaat önderlerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

İlk olarak 5 yıldır hastalığından dolayı evinden çıkamayan Eşme Köyü eşraflarından Hacı Ahmet Gümüş’ü ziyaret eden Kaymakam ve beraberindekiler, kısa bir sohbet yaparak hastalığı hakkında yakınlarından bilgi aldı.

5 yıldır hastalıkla mücadele eden Gümüş’e acil şifalar dileğinde bulunan kaymakam Ermiş ve İl Müftüsü, daha sonra yine Eşme Köyü’nde kısa bir süre önce vefat eden eski Fahri İmam Hatibi Molla Beşir’in taziyesine katıldı.

Daha sonra Kaymakam ve beraberindekiler, Altıntoprak Köyü’nde yaşayan bölgenin tanınmış işadamlarından ve Mardin Eski Milletvekili Abdülkadir Timurağaoğlu’nu evinde ziyaret ettiler.

Kaymakam Ermiş, Timurağaoğlu’nun Mardin ve çevresinde tanınan bir kişilik olduğunu, vekilliği döneminde de Mardin’e yaptığı hizmetlerle tanındığını söyledi. Timurağaoğlu da ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu ifade etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER