A A A

Üniversite öğrencilerinden Çanakkale konulu tiyatro gösterisi

Eklenme : 2015-03-27 23:18

GİRESUN - Çanakkale Savaşının 100. Yılı dolayısı ile Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından ‘Ecdadın Destanı’ adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Üniversite öğrencilerinden Çanakkale konulu tiyatro gösterisi

Çanakkale Savaşının 100. Yılı münasebetiyle Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri o anı yaşatmak amacıyla Çanakkale Savaşını konu alan ‘Ecdadın  Destanı’ adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu konferans salonunda düzenlenen gösteriye fakülte dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık ve  öğretim görevlileri katıldı. Gösteri yoğun ilgi gördü.

Öğrenciler, dekandan aldığı destek ve kendi imkan ve çabalarıyla dekorasyonunu hazırladıkları gösteriyi sergilemekten gurur duyduklarını belirterek, “Çanakkale’de yatan şehitlerimizi rahmet ve hayırla yâd ederken, onları en iyi şekilde anlayıp anlatarak, vatanımıza sahip çıkarak, onlara olan  borcumuzu bir nebze yerine getirebiliriz” dedi.

Ecdadın  Destanı adlı tiyatro gösterisi izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Jale Sarmaşık, “Bizleri hem gururlandıran hem de duygulandıran bu tür çalışmaların her zaman arkasında olacağız.”  dedi. (Hakkı Yavuz- İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER