A A A

Bayburt’ta 'Siyer-İ Nebi' yarışması yapılacak

Eklenme : 2015-03-24 11:48

BAYBURT - Bayburt’ta İmam Hatip öğrencileri arasında siyer-i nebi yarışması düzenlenecek.

Bayburt’ta 'Siyer-İ Nebi' yarışması yapılacak

Bayburt Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulunda, Nisan ayının 2'inci haftasında Siyer-İ Nebi yarışması düzenleneceği ve sınava 800 öğrencinin katılacağı bildirildi.

Günümüzde okuma alışkanlığının olması gereken bir düzeyde olmadığına dikkate çeken Okul Müdürü Ali Aktaş, bu yarışma ile öğrencilerde okuma alışkanlığını geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Aktaş, "Okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmayı amaçlıyoruz. Bu yıl konusu ile de çağımızın, günümüzün en acı tecrübelere maruz kalarak uzaklaştığı, sevgili Peygamberimizin hayatı, ahlakı ve rehberliğini toplumun tüm kesimlerine ve tüm dünyaya yeniden hatırlatmayı önemsiyoruz. O'nun hayatını okumak, anlamak, düşünmek ve yaşamak bizler için en büyük kazanım olacaktır." dedi.

Hz. Resulullah'ın hayatını öğrencilere tam olarak benimsetmeyi hedeflediklerini belirten Müdür yardımcısı Adil Kacır ise şunları ifade etti: "Bizler amaç olarak, Hz. Muhammed'in hayatının okunmasını, anlaşılmasını ve yaşanmasını hedefliyoruz. öğrencilerimiz bu yarışma ile İslam Peygamberinin doğumundan vefatına kadar, hayatını genel hatlarıyla öğrenecekler. O'nun ahlakını, inanç, duygu dünyasını tanıyarak sorunlarla baş etmenin ve doğru bir hayat yaşamanın yollarını edinecekler. Hz Muhammed'in pek çok özelliğini, yaşanabilir hayatını, heyecan verici bir tarzda tanıma fırsatı bulacaklar. Ayrıca sıkıntılarla baş etmeyi, sevinçlerinde ölçülü olmayı, paylaşmayı ve yardımlaşmayı, sevmeyi, sevilmeyi, dostluk ve kardeşliği, dengeli bir hayat yaşamanın yollarını ve daha pek çok şeyi onun rehberliğinde kazanacaklar."

15 Nisan Çarşamba günü saat 14.00'te yapılacak sınavda dereceye girecek öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceği belirtildi. Başarı sıralamasında ilk 5'e girecek öğrenciler tablet ile ödüllendirilecek.

Sınavda sorulacak soruların, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı "Peygamberim" kitabından çıkacağı belirtilirken, Ayrıntılı bilgi için http://www.hayirseverler.meb.k12.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

Gümüşün karayla uyumu: Savat

Gümüşün karayla uyumu: Savat

2017-08-10 18:33:39

​Tarihte yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi olan gümüşün üzeri karartılarak gerçekleştirilen "savat", Vanlı ustaların ellerinde sanata dönüşüyor.

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

2017-08-10 16:44:16

Van Kalesi civarında 5 bin yıllık eski şehir mimarisi 2017 kazı çalışmaları, Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Erkan Konyar başkanlığında devam ediyor.

TÜM HABERLER

Kayseri'de "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı

​HÜDA PAR Kayseri İl Gençlik Kolları tarafından "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.
TÜM HABERLER