A A A

“İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir”

Eklenme : 2015-03-23 18:54

GİRESUN - Giresun’da üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman, davet ve davetçi konulu bir sohbet yaptı.

“İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir”

Üniversiteli öğrencilerle buluşan Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Araştırmacı-Yazar özkan Yaman, Müslüman gencin asli görevlerinin başında İslam davetinin geldiğini ifade etti.

Yaman, "Müslüman, hayatını dikkatle anlamlandırmalı. Müslüman olarak namazına, haram yememeye, yalan söylememeye, iftira etmemeye dikkat etmek zorundadır. Allah'a ve Resulüne son derece itaat etmelidir. Bir Müslümanın yirmi dört saati dikkat üzerine olmalıdır." dedi.

"İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir"

"Müslümanın derdi iş-maaş, iyi bir araba ve ev sahibi olmak olmamalı" diyen Yaman, sözlerine şöyle devam etti: "Eğer tek derdimiz dünyevi bir şey ise zaten ona kavuşacağız. Müslümanın asıl derdi, ahireti dert edinmek Rabbini razı etmek olmalıdır. İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir. Müslümanın derdi sadece kendisi değil ümmet olmalıdır."

Yaman, İslam'ı temsil etme noktasında Müslüman gençlerin birer davetçi olduklarını ve bu münasebetle çok hassas davranmaları gerektiğini ifade etti. (Hakkı Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

2017-08-18 23:42:35

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

Namaz eğitimini tamamlayan çocuklar camide buluştu

2017-08-18 23:26:45

Kur'an Nesli Platformu tarafından "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu.

Siirt’te  yaz Kur’an kursları sona erdi

Siirt’te yaz Kur’an kursları sona erdi

2017-08-18 22:17:11

​Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 12 Haziran 2017 tarihinde başlatılan yaz Kur’an-ı Kerim kursları sona erdi.

TÜM HABERLER

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

HÜDA PAR’dan Karaköprü esnafına ziyaret

​HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanlığından oluşan bir heyet, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Umut Kervanı'ndan Van'da 80 aileye yardım

Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesinde Van'da ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.
TÜM HABERLER