A A A

“İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir”

Eklenme : 2015-03-23 18:54

GİRESUN - Giresun’da üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman, davet ve davetçi konulu bir sohbet yaptı.

“İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir”

Üniversiteli öğrencilerle buluşan Doğru Haber Gazetesi yazarlarından Araştırmacı-Yazar Özkan Yaman, Müslüman gencin asli görevlerinin başında İslam davetinin geldiğini ifade etti.

Yaman, “Müslüman, hayatını dikkatle anlamlandırmalı. Müslüman olarak namazına, haram yememeye, yalan söylememeye, iftira etmemeye dikkat etmek zorundadır. Allah’a ve Resulüne son derece itaat etmelidir. Bir Müslümanın yirmi dört saati dikkat üzerine olmalıdır.” dedi.

“İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir”

“Müslümanın derdi iş-maaş, iyi bir araba ve ev sahibi olmak olmamalı” diyen Yaman, sözlerine şöyle devam etti: “Eğer tek derdimiz dünyevi bir şey ise zaten ona kavuşacağız. Müslümanın asıl derdi, ahireti dert edinmek Rabbini razı etmek olmalıdır. İnsanı büyütecek ve yüceltecek olan derdidir. Müslümanın derdi sadece kendisi değil ümmet olmalıdır.”

Yaman, İslam’ı temsil etme noktasında Müslüman gençlerin birer davetçi olduklarını ve bu münasebetle çok hassas davranmaları gerektiğini ifade etti. (Hakkı Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER