A A A

Bayburtlu mucitten helal enerji gıdası

Eklenme : 2015-03-23 15:04

BAYBURT - Bayburt'ta Lokman Hekim olarak tanınan şahıs, sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üretti.

Bayburtlu mucitten helal enerji gıdası

Bayburtlu Lokman Hekim olarak adlandırılan Münir Bozkurt, sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üretti. Üstelik bu yeni ürün, uluslararası birçok denetim ve testi başarıyla geçti.

Lokman Hekim Münir Bozkurt, 7’den 70’e herkesi ilgilendiren bir ürünü gıda sektörüne kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üreten Bozkurt, sporcularda oluşan tüm kaygıları ortadan kaldıran bir gıdaya imza attı.

Enerji içeceklerinde alkol olduğu haberlerinin çıkmasıyla vatandaşların bu durumdan büyük rahatsızlık duyduğunu anlatan Lokman Hekim Bozkurt, "Müslüman sporcular, enerji içeceklerinde alkol bulunduğu gerekçesi ile enerji içeceklerini içmeye çekiniyordu. Benim ürettiğim bu enerji gıdasında alkol maddesi veya İslam'da haram kılınan hiçbir katkı maddesi yok. Tamamen helaldir" diyerek ürettiği enerji gıdası hakkında bilgi verdi

Sporcuların enerji gıdasını artık içi rahat bir şekilde kullanabileceğini dile getiren Bozkurt, "Bu enerji gıdası, 2011 yılında İstanbul'da yapılan Dünya Büyükler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda sporcular tarafından kullanıldı. Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği'nin (FILA) bu gıdayı kullanan sporcular üzerinde yaptığı doping testinde, hiçbir doping maddesine rastlanmadı" dedi. (Aziz Erdağ - İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Konya'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Araçlar aşırı sıcaktan yandı

Mardin'de biri park halinde olan 3 araç, aşırı sıcaklar nedeniyle yandı.

Mardin'de zincirleme kaza: 12 yaralı

Mardin'de 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında aralarında bebek ve çocuklarının da bulunduğu 12 kişi yaralandı.

Milletvekiline suikast hazırlığı yapan 4 kişi yakalandı

Şanlıurfa'da bir milletvekili ve ağabeyine suikast hazırlığında olduğu belirtilen 4 şüpheli yakalandı.

Mayın şehitleri mezarları başında anıldı

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Tepeköy'de PKK'nin yola döşediği mayının patlaması sonucu katledilenler, mezarları başında anıldılar.
TÜM HABERLER