A A A

Bayburtlu mucitten helal enerji gıdası

Eklenme : 2015-03-23 15:04

BAYBURT - Bayburt'ta Lokman Hekim olarak tanınan şahıs, sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üretti.

Bayburtlu mucitten helal enerji gıdası

Bayburtlu Lokman Hekim olarak adlandırılan Münir Bozkurt, sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üretti. Üstelik bu yeni ürün, uluslararası birçok denetim ve testi başarıyla geçti.

Lokman Hekim Münir Bozkurt, 7'den 70'e herkesi ilgilendiren bir ürünü gıda sektörüne kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sporcular için doping ve alkol maddesi içermeyen helal enerji gıdası üreten Bozkurt, sporcularda oluşan tüm kaygıları ortadan kaldıran bir gıdaya imza attı.

Enerji içeceklerinde alkol olduğu haberlerinin çıkmasıyla vatandaşların bu durumdan büyük rahatsızlık duyduğunu anlatan Lokman Hekim Bozkurt, "Müslüman sporcular, enerji içeceklerinde alkol bulunduğu gerekçesi ile enerji içeceklerini içmeye çekiniyordu. Benim ürettiğim bu enerji gıdasında alkol maddesi veya İslam'da haram kılınan hiçbir katkı maddesi yok. Tamamen helaldir" diyerek ürettiği enerji gıdası hakkında bilgi verdi

Sporcuların enerji gıdasını artık içi rahat bir şekilde kullanabileceğini dile getiren Bozkurt, "Bu enerji gıdası, 2011 yılında İstanbul'da yapılan Dünya Büyükler Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda sporcular tarafından kullanıldı. Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği'nin (FILA) bu gıdayı kullanan sporcular üzerinde yaptığı doping testinde, hiçbir doping maddesine rastlanmadı" dedi. (Aziz Erdağ - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

2017-08-17 21:05:19

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

2017-08-17 18:53:18

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

2017-08-17 11:04:06

​Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti veriliyor.

TÜM HABERLER

Kayseri'de "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı

​HÜDA PAR Kayseri İl Gençlik Kolları tarafından "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Marmara Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

​İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, Bursa’da Afet Koordinasyon Merkezi açıldı.
TÜM HABERLER