A A A

Muş’ta Umut Kervanı'nın açılışı yapıldı

Eklenme : 2017-08-12 22:34

MUŞ - Muş’ta uzun bir süredir muhtaçlara yardım elini uzatan Selam-Der Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

Muş’ta Umut Kervanı'nın açılışı yapıldı

Muş’ta 2009 yılından bu yana hayırseverler ile muhtaçlar arasında köprü görevi gören Selam-Der Gıda Bankası, merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı  ile aynı çatı altında bileşerek, bundan sonraki hizmetlerini bu isim altında gerçekleştirecek.

Yapılan isim değişikliği ile ilgili bilgi veren Muş Umut Kervanı Başkanı Bülent Balkaya, bundan sonraki faaliyet alanlarını genişleterek kentte yardıma muhtaç ailelere yardım ulaştıracaklarını belirterek, hayırseverlerden destek talebinde bulundu.

Selam-Der Gıda Bankası’nın kurulduğu günden bu yana birçok muhtaç aileye yardım ulaştırdığını dile getiren Balkaya, “Selam-Der Gıda Bankası 2009 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahipleriyle, hayırseverler arasında bir köprü görevi gördü. Kurulduğumuz günden bu yana bizlere yüzlerce aile müracaat etti. Bizler bu müracaatları aldık, tespitlerini yaptıktan sonra kayda aldık. Kayda aldığımız binlerce insana o günden bugüne yardımcı olmaya çalıştık.” dedi.

"İhtiyaç sahibi insanlar çoğaldı"

Balkaya, “Gelinen süreçte insanlar bize daha çok müracaat etmeye başladı. İhtiyaç sahibi insanlar çoğaldı. Bizler Selam-Der Gıda Bankası olarak, merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında birleşmeye karar verdik. Tabi buradaki amaç faaliyet alanını geliştirmek, daha çok insana yardımcı olmak, daha çok insana ulaşmak ve bize müracaat eden insanlara tamamen yardım ulaştırmaktır. Bizler de bu süreçte gerek yurt içinde, gerek ise yurt dışında mültecilere de her türlü yardımı ulaştırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

"Şu an kaydımızda yüzlerce muhtaç aile var"

Bundan sonraki süreçte hız kesmeden yardım faaliyetlerine devam edeceklerini dile getiren Balkaya, “Bundan sonra da derneğimiz Umut Kervanı Vakfına bağlı Muş Umut Kervanı olacaktır. Yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şu an kaydımızda yüzlerce muhtaç aile var. Bazı ailelere düzenli yardımda bulunuyoruz. Bununla birlikte Ramazan ayında toplu yardımlarımız oluyor. Kurban Bayramında ise toplu kurban kesimlerimiz oluyor. Bununla birlikte giyim yardımlarımız oluyor. Yardımlarımız inşallah bundan sonraki süreçte artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı. (Ayetullah Tarhan - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

2017-08-22 23:43:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

2017-08-22 23:20:55

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

TÜM HABERLER

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
TÜM HABERLER