A A A

"15 Temmuz darbe girişimi dış güçler tarafından desteklendi"

Eklenme : 2017-07-17 15:20

GAZİANTEP - Gaziantep'te Kur'an kurslarında eğitim gören gençlere yönelik düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi konulu konferansta, darbe kalkışmasının dış güçler tarafından desteklendiği belirtildi.

Gaziantep'te Şehitkâmil Belediyesi Mütercim Asım Sosyal Tesisi Okuma Salonu'nda Kur'an-ı Kerim eğitimi alan öğrencilere yönelik "15 Temmuz darbe girişimi" konulu konferans düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, 15 Temmuz gecesinin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Sinevizyon gösteriminde öğrenciler duygulu anlar yaşarken, Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, 15 Temmuz darbe girişimi konulu konuşma yaptı.

Darbe kalkışmasının dış güçler tarafından desteklendiğini belirten Kaplan, "15 Temmuz, Türkiye tarihi için bir milattır, tarihi bir an ve dönüm noktasıdır. O, milletinin yeniden doğum anıdır. Sokaklarda, tankların paletleri altında, skorskylerin izli mermileri ile F-16'ların bombalarına karşın bir milletin yeniden doğuşudur." dedi.

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Mütercim Asim Sosyal Tesisi Okuma Salonu öğreticisi Müslüm Yıldız Tekin, "Gençlerimize 15 Temmuz'u hatırlatmak adına bir program düzenledik. Gayemiz, gençlerimize 15 Temmuz'u hatırlatmak, bugünü anmak ve bugünün önemini gençlerimize hissettirmek, gençlerimizin yüreğine dokunmaktır. Çünkü unutulan bu zulüm tekrarlanır kaidesiyle hareket ettik. Program sonunda tüm şehitlerimiz için duamız oldu." ifadelerini kullandı.

Programa katılan öğrenciler ise böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını, 15 Temmuz'u unutmamak adına bu programa katıldıklarını ve hiçbir zaman bu kalkışmayı unutmayacaklarını dile getirdiler. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)



YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluğu

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluğu

2017-07-24 17:31:40

Büyüklüğü ve barındırdığı türler bakımından Dünyanın ve Türkiye’nin en önde gelen hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde hafta sonu yoğunluk yaşanıyor.

Saman yüklü kamyon devrildi

Saman yüklü kamyon devrildi

2017-07-24 16:48:48

Bingöl'ün Genç ilçesinde seyir halindeki bir kamyon, sürücüsünün virajı alamaması nedeniyle devrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Emiri Şeyh Temim ile görüştü

2017-07-24 16:24:03

Körfez ülkeleri turunun son durağı olan Katar’ın başkenti Doha’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile bir araya geldi.

TÜM HABERLER

Suriyeli inşaat işçisi 3’üncü kattan düştü

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde dengesini kaybeden inşaat işçisi 3’üncü kattan düştü.

Çiftçiler: Emeğimizin karşılığını başkaları alıyor

Gün boyu kavurucu sıcakların altında çalışmalarına rağmen emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten Batmanlı çiftçiler, yetkililerden yaşadıkları soruna çözüm bulmalarını istediler.

Bingöl’de 5 odalı sığınak bulundu

Bingöl’ün Kıği ilçesinde PKK’ye yönelik yürütülen operasyonda 5 odalı bir sığınak bulundu. Sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Suriyelilere sağlık eğitimi verilecek

Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi ortaklığında Suriyeli göçmenlere sağlık alanında eğitim verilecek.

Samsun'da el konulan yılanlar Gaziantep'e getirildi

Samsun'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye getirildiğinin belirlenmesi üzerine el konulan piton ve boa yılanı, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne yerleştirildi.
TÜM HABERLER