A A A

Polis şiddetine ilişkin soruşturma başlatıldı

Eklenme : 2017-06-19 15:59

İSTANBUL - Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yaşanan polis şiddeti ve işkenceye ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı.

Polis şiddetine ilişkin soruşturma başlatıldı

İstanbul'da "iftar vaktinde" polis tarafından aracı durdurulduktan sonra darp edilen Efrahim Yakar, olay yerine gelen annesi ve diğer aile bireylerine uygulanan şiddet ve işkence iddialarını soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildi.

Olayın takipçisi olan ve yaşanan son gelişmeyle ilgili bilgi veren HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, "İki gün önce İstanbul Bağcılar'da Motorize Yunus ekiplerinin vatandaşlarımıza yaptığı uygulama ve işkenceye dair takibatımız devam etmektedir. Olayın soruşturulması ve görevini kötüye kullanan kolluk görevlilerinin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasına dönük takip ve girişimlerimiz netice vermiş ve olayı soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildiği yetkililerce tarafımıza bildirilmiştir." dedi.

Bu ve benzeri olayların toplumsal barışı zedelediğini vurgulayan Elibüyük, herkesin çok dikkatli olması ve bu tür olaylara karşı da sessiz kalınmaması gerektiğini belirterek şunları ifade etti:

"Emniyet içerisinde görevini kötüye kullanan, vatandaşın hakkına riayet etmeyen ve insanlık dışı uygulamalarla halka anlamsız mağduriyetler yaşatan çürük elmaların mutlak surette ayıklanması gerekmektedir. Parti olarak bize iletilen bu tür vakalar karşısındaki tavrımız nettir. 'Kimden gelirse gelsin zulüm ve haksızlığa sessiz kalmamak ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması için toplumsal bir duyarlılık oluşturmaktır.' Hamdolsun bu son olayla alakalı olarak da toplumun çok farklı kesimlerinden geniş bir yelpazede bir toplumsal duyarlılığın oluştuğunu görmek bizleri sevindirmiştir. Temennimiz benzeri olayların bir daha yaşanmaması ve toplumsal barışı zedeleyecek bu vakalar karşısında sessiz kalınmamasıdır."  (İLKHA)Polis iftar vakti anneyi dövdü, oğluna da işkence etti!
Polis iftar vakti anneyi dövdü, oğluna da işkence etti!

İstanbul'da "iftar vaktinde" yol kontrolü yapan polis, bir gence şiddet uyguladı, olay yerine gelen annesini dövdü, ardından da gözaltında 90'ları aratmayan işkenceler uyguladı....

"İstanbul'da yaşananlar bize 90'lı yılları hatırlattı"

İstanbul'da annesiyle beraber polis şiddetine maruz kalan ve ardından işkence gören gencin yaşadıklarıyla ilgili konuşan HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, ailenin anlattıklarının kendisine 90'lı yılları çağrıştırdığını söyledi....

Polis şiddetine maruz kalan aile dehşet anlarını anlattı
Polis şiddetine maruz kalan aile dehşet anlarını anlattı

​İstanbul'da "iftar vaktinde" yol kontrolü yapan polis ekiplerinin saldırısına uğrayan, ardından karakolda işkence gören Yakar ailesinin fertleri, yaşadıklarını anlattı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

Şemdinli kırsalında sokağa çıkma yasağı

2017-08-17 20:43:26

​Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.

İşitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye geneli işitme engellilere yönelik umre ödüllü sınav Diyarbakır’da da gerçekleştirildi.
TÜM HABERLER