A A A

"Emperyalistler ve Siyonistler amaçlarına ulaşamayacaklar"

Eklenme : 2017-06-19 12:30

ADIYAMAN - Adıyaman'da iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, emperyalist ve Siyonistlerin, hiçbir zaman İslam coğrafyası üzerindeki amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti.

Adıyaman'da HÜDA PAR İl Başkanlığı tarafından iftar programı düzenlendi. Öğretmenler Evi'nde gerçekleştirilen programa HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, HÜDA PAR İl Başkanı Ali Çelik, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın selamlama konuşmasını yapan Çelik, programa katılanlara teşekkür etti.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Yavuz, birçok İslam ülkesinin yiyecek ekmek ve içecek su bulamadığını söyledi.

Yavuz, "Bizler Ramazan'da 17 saat aç kalıyoruz ama sonrasında bir şeyler yemenin garantisi ve huzuru içerisindeyiz. Ancak iç savaş olduğu, zulümlere ve emperyalist ülkelerin bombalarına, fitne ve fesatlarına maruz kaldıkları için birçok İslam ülkesi bir lokma ekmekten ve sudan mahrumdur. Bugünlerde çok farklı cemaatlere, cemiyetlere ve farklı yapılara mensup insanlar olarak bir araya gelerek, bunları hep beraber ortak problemler olarak dile getirmenin önemini kavramış bulunuyoruz. Bu vesileyle bu tür imkânları ve ortamları bize bahşettiği için Cenabı Allah'a hamdolsun. Zira bu sadece İslami kesimin bir meselesi değil, bu bir insanlık meselesidir. Birkaç gün önce Yemen'de Meryem isminde 40 yaşlarında bir anne, artık açlığa dayanamadıkları için zehri önce çocuklarına içiriyor daha sonra da kendisi içmek suretiyle intihar ediyor. Bu sadece Müslümanları ilgilendiren bir husus değildir. Neden bu hale geldik? Oysa bizim medeniyetimizde sadece insanlar değil, kuşlar ve hayvanlar açlıktan ölmesin diye dağa taşa buğday serpilir, yiyecek bırakılır ama bugün bu coğrafyada maalesef insanlar açlıktan hayatını kaybediyor." dedi.

"Bu coğrafyayı Katar üzerinden yeni bir krize sürüklemek istiyorlar"

Emperyalistlerin, fitne ateşini tutuşturabilmek için İslam coğrafyasını etnik ve mezhepsel temelde cetvel ve pergelle böldüklerini ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

"Şu anda içine sürüklenmeye çalışıldığımız bir kaos var. Bunun adı emperyalizm ve Siyonizm'in, haritalarımızı yeniden şekillendirme planıdır. 1916 yılında İngilizler, Fransızlar ve Ruslar arasında Sykes-Picot isminde bir anlaşma imzalandı. Daha sonra 1917 yılında Rusya'da Bolşevik İhtilali olduğu için Lenin geri çekildi ve bu anlaşmayı deşifre etti. Neydi bu antlaşma? 22 kilometrekarelik toprakları etnik ve mezhepsel temelde cetvelle, pergelle böldüler. Kavimlere ve mezheplere göre öyle bir paylaşım yaptılar ki 100 yıl sonra kavim ve mezhep üzerinden bir fitne ateşini tutuşturdukları zaman tam istedikleri gibi olsun. Maalesef şimdi tam istedikleri gibi olmuş. İşte, bölgemizde, Kürt coğrafyasında Kürtler ve Türkler arasında ortaya çıkarılmak istenen düşmanlık tohumlarının ve biraz da başarılı olmalarının esas nedeni budur. Suriye'de Şiilik ve Sünnilik üzerinden koparılmak istenen fitnenin kaynağı budur. Maalesef tam 100 yıl sonra ektikleri zakkum çekirdeklerinin meyvelerini devşiriyorlar. Bizi etnik ve mezhepsel temelde birbirimize karşı getirdiler ve şu anda bu coğrafyayı ateşe sürükleyip, bunun üzerinden kendi planlarını tıkır tıkır işletiyorlar. 1991 yılında Irak'ı işgal etmiştiler, 2003'te bir daha işgal ettiler. Şimdi Suriye üzerinden istedikleri sonucu elde edemeyince bu coğrafyayı Katar üzerinden yeni bir krize sürüklemek istiyorlar."

"Emperyalistler ve Siyonistler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar"

200 yıla yakındır modernleştirme adı altında halkı adaletten, emniyetten, merhametten, inanç ve değerlerinden uzaklaştırma girişimi olduğunu sözlerine ekleyen Yavuz, "Sonuçların sahibi Allah'tır ama yola çıkması ve bir şeyler yapması gereken biz Müslümanlarız. Emin olun ki şu ortamın oluşması çok küçük çapta da olsa bu tuzağın devre dışı bırakılmasıdır. Çok farklı kesimlere mensup insanlar olarak aramızdaki farklılıkları düşmanlığa, husumete ve rekabete değil de kardeşliğe dönüştürebilirsek o zaman buradan devşirebilecekleri ayrılık, kaos, savaş, istikrarsızlık ve anarşi ortamı bulamayacakları için hevesleri kursaklarında kalacak. Onun için diyoruz ki 1860 yılında başlayan ve modernleştirme adı verilen bu maceraya gelin, el birliğiyle son verelim. 200 yıla yakındır modernleştirme adı altında bu halkı adaletten, emniyetten, merhametten, inanç ve değerlerinden uzaklaştırma girişimi var. Çünkü inanç birleşmeyi ve mümin kardeşini öldürmemeyi emrediyor. İnanç, komşusu açken asla tok yatmamayı emrediyor. İnanç, emperyalistlere karşı beraber hareket etmeyi emrediyor. Bu emirler var olduğu müddetçe emperyalistler ve Siyonistler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar." şeklinde konuştu. (Ferit Gölgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar

2017-08-18 18:02:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün Balıkesir'de yakalan suikast timine ilişkin, "Bunlar bizi sürekli tehdit ediyorlar, beni, arkadaşlarımı sürekli tehdit ediyorlar. Yargı da bunlarla ilgili kararları en adil şekilde inşallah verecek." dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Bingöl’de

2017-08-16 14:46:21

​Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tesisleri toplu temel atma ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı merasimi nedeniyle Bingöl'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Enis Berberoğlu" açıklaması

2017-08-13 23:01:25

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevindeki CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nu kast ederek, "İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulanacağım’ diyor içerideki zat." dedi.

TÜM HABERLER

950 yeni hakim ve savcı alınacak

​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni 950 hakim ve savcı alınacağını, sınavın 24 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

İşitme engelliler için umre ödüllü bilgi yarışması

​Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kayseri İl Müftülüğünde İşitme Engelliler Koordinatörlüğü tarafından "İşitme Engelliler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Yakalanan PKK'li saklanan malzemelerin yerini gösterdi

​Mardin'in Savur ilçesi kırsalında daha önce yakalanan PKK'linin yer göstermesi sonucu çok sayıda malzeme ele geçirtildi.

Şanlıurfa’da FETÖ davaları devam ediyor

​Şanlıurfa’da 5. Ağır Ceza Mahkemesinde mahkeme heyetinin karşısına çıkarılan 104 FETÖ üyesinin yargılandığı davada 10 kişi için tahliye kararı çıkarken diğerlerinin yargılanmaları devam edecek.

Gaziantep'te hırsızlık operasyonu: 2 gözaltı

Gaziantep'te çalıntı araç ile hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.
TÜM HABERLER