A A A

Kızıltepe ilçe Müftülüğü yeni binası dualarla açıldı

Eklenme : 2017-04-21 18:55

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski kaymakamlık binası müftülüğe tahsis edilerek dualarla açıldı.

Kızıltepe ilçe Müftülüğü yeni binası dualarla açıldı

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan eski kaymakamlık binası ilçe müftülüğüne tahsis edildi. İç ve dış dekorasyonu yenilenen bina, il müftüsü İsmail Çiçek'in okuduğu duayla açılışı yapılarak hizmete girdi.

Kızıltepe'nin Yeni Sanayi Mahallesi'nde yapılan yeni binaya Kaymakamlığın taşınmasının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan ve Hükümet Konağı olarak bilinen eski Kaymakamlık binası ilçe müftülüğüne tahsis edildi.

Dış kapı çevresi, merdiven korkulukları Midyat taşı ile yeniden yapılan binanın iç kısmı ise tamamen yenilendi. Cuma namazının ardından açılışı yapılan yeni binanın hayırlı hizmetler vermesi temennisinde bulunan il Müftüsü İsmail Çiçek, okuduğu duanın ardından yeni binanın kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Açılışa Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi Bircan, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Kızıltepe Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Ahmet Odabaş, ilçe Müftüsü Masum Taşçı, ilçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya, ilçe Jandarma Komutanı Yarbay Koray Süer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir ile STK başkanları katıldı. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER