A A A

Kızıltepe ilçe Müftülüğü yeni binası dualarla açıldı

Eklenme : 2017-04-21 18:55

MARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski kaymakamlık binası müftülüğe tahsis edilerek dualarla açıldı.

Kızıltepe ilçe Müftülüğü yeni binası dualarla açıldı

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan eski kaymakamlık binası ilçe müftülüğüne tahsis edildi. İç ve dış dekorasyonu yenilenen bina, il müftüsü İsmail Çiçek’in okuduğu duayla açılışı yapılarak hizmete girdi.

Kızıltepe’nin Yeni Sanayi Mahallesi'nde yapılan yeni binaya Kaymakamlığın taşınmasının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan ve Hükümet Konağı olarak bilinen eski Kaymakamlık binası ilçe müftülüğüne tahsis edildi.

Dış kapı çevresi, merdiven korkulukları Midyat taşı ile yeniden yapılan binanın iç kısmı ise tamamen yenilendi. Cuma namazının ardından açılışı yapılan yeni binanın hayırlı hizmetler vermesi temennisinde bulunan il Müftüsü İsmail Çiçek, okuduğu duanın ardından yeni binanın kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Açılışa Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanı Remzi Bircan, Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, Kızıltepe Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Ahmet Odabaş, ilçe Müftüsü Masum Taşçı, ilçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya, ilçe Jandarma Komutanı Yarbay Koray Süer, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir ile STK başkanları katıldı. (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batmanlı çiftçiler sebze ekimine başladı

Batmanlı çiftçiler sebze ekimine başladı

2017-05-01 09:21:05

Batman'da çiftçiler, kabak, domates, patlıcan ve biber gibi sebzelerin ekimine başladılar.

Van'da 4 büyüklüğünde deprem

Van'da 4 büyüklüğünde deprem

2017-05-01 08:22:32

Van'ın merkeze bağlı Akçaören köyünde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu nasıl olacak?

2017-05-01 07:54:40

İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

TÜM HABERLER

Yurt dışından gelen katılımcılar Kutlu Doğum etkinliğini değerlendirdi

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinin İslam’ın eski zaferlerini hatırlattığını ifade eden etkinliğe yurt dışından katılım gösteren siyasetçi ve âlimler, İslam ümmetinin kurtuluşunun Hz Muhammed'in mesajını anlamaktan geçtiğini belirttiler

"Peygambersiz hayatın peşinde adalet arayanlar girdaba düştü"

Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Başkanı Adnan Akgönül, Hz. Muhammed'in içinde olmayan bir hayatın peşinde hak ve adalet arayanların ne tür bir girdaba düştüklerine tarihin tanıklık ettiğini söyledi.

"Eğer dünyaya adalet götüreceksek mutlaka güçlü olmalıyız"

Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde dünyaya hak ve adaletin tahsis edilmesi için güçlü olmanın önemine vurgu yapıldı.

Âlimlerden Kutlu Doğum etkinliği değerlendirmesi

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğini değerlendiren âlimler, bu tür etkinliklerin vahdete zemin hazırladığını ifade ederek, İttihad’ın Hz Muhammed'in aşkı etrafında toplanmakla olacağını belirttiler.

"Kutlu Doğum her sene bir irfan ziyafetine dönüşmektedir"

Batman'da Şeyh Muhammed El Haznevi Camii Erkek Kur'an Kursu tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında, Kutlu Doğum etkinliklerinin her yıl bir irfan ziyaretine dönüştüğü belirtildi.
TÜM HABERLER
Kod Center