A A A

Mardin Kutlu Doğum programına hazırlanıyor

Eklenme : 2017-04-21 14:55

MARDİN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yarın Mardin'de düzenlenecek olan Kutlu Doğum etkinliğine yoğun ilginin gösterilmesi bekleniyor.

Mardin Kutlu Doğum programına hazırlanıyor

Peygamber Sevdalıları Platformunun yurdun dört bir tarafından organize ettiği Kutlu Doğum etkinlileri büyük bir coşkuya sahne oluyor. Etkinlikler çerçevesinde 22 Nisan Cumartesi günü (yarın) Mardin merkez Artuklu ilçesinde de bir program düzenlenecek.

15 Temmuz Şehitler (Karayolları) Parkı Miting alanında yapılacak Kutlu Doğum etkinliği saat 13.00’de başlayacak. Şehrin değişik yerlerine büyük afişleri asılan ve radyolarda duyurusu yapılan programa halkın yoğun katılımı bekleniyor.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak Kutlu Doğum etkinliğinde Mevlidi Şerif okunacak, ilahi ve ezgiler seslendirilecek. Ayrıca bölgenin tanınmış isimleri günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapacaklar.

“Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Mardin Peygamber Sevdalıları Platformu Tertip Komitesi Başkanı Mücahit Önen, yardın düzenlenecek etkinliğe tüm Mardin halkının davetli olduğunu söyledi.

Önen sözlerini şöyle sürdürdü: “Mardin Peygamber Sevdalıları Platformu olarak 22 Nisan Cumartesi günü (yarın) şu an bulunduğumuz alanda (15 Temmuz Şehitler Parkı) ‘Hak ve Adalet’ temalı Kutlu Doğum etkinliği yapacağız. Bu yıl tema olarak seçilen ‘Hak ve Adalet’ teması çok önemlidir. Allah’ın Resulü ‘Hak’ ile gönderilmiş, nitekim Kur’an-ı Kerim’de, hak din ile gönderilen bir Peygamber olduğu ifade ediliyor. Allah’ın Resulü, her zaman hak kavramının yanında yer almış,  Peygamber olmadan önce Hilfü'l-Fudûl’a üye olarak hakkın yanında yer aldığını göstermiştir. Sonraki yıllarda sürekli mazlumların, fakirlerin, kimsesizlerin yanında yer almış. Aynı zamanda ‘Adalet Peygamberi’ olan Peygamberimiz (sav) adaleti ilk önce kendi nefsine tesis etmiştir, daha sonra ailesine ve tüm topluma adaleti yaymıştır. Din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden insanların eşit olduğunu ifade etmiştir.”

Program akışı hakkında da bilgi veren Önen, “Program öncelikle Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak. Şiirlerimiz var, şiirlerin ardından Mevlid-i Şerif okunacak. Bir konuşmamız olacak ve ilahi ve ezgiler seslendirilecek. Program dua ile sona erecek. Yarın tüm Mardinli kardeşlerimizi buraya bekliyoruz. Hz. Peygamber’i (sav) anladıkça, kavradıkça, hayatını hayatımıza uyguladıkça inşallah güzel yerlere varacağız. Kutlu Doğum etkinlikleri de buna bir vesile oluyor. Bütün halkımızı ailesi ile birlikte bu meydana bekliyoruz.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Konya'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Araçlar aşırı sıcaktan yandı

Mardin'de biri park halinde olan 3 araç, aşırı sıcaklar nedeniyle yandı.

Mardin'de zincirleme kaza: 12 yaralı

Mardin'de 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında aralarında bebek ve çocuklarının da bulunduğu 12 kişi yaralandı.

Milletvekiline suikast hazırlığı yapan 4 kişi yakalandı

Şanlıurfa'da bir milletvekili ve ağabeyine suikast hazırlığında olduğu belirtilen 4 şüpheli yakalandı.

Mayın şehitleri mezarları başında anıldı

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Tepeköy'de PKK'nin yola döşediği mayının patlaması sonucu katledilenler, mezarları başında anıldılar.
TÜM HABERLER