A A A

Mardin Kutlu Doğum programına hazırlanıyor

Eklenme : 2017-04-21 14:55

MARDİN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından yarın Mardin'de düzenlenecek olan Kutlu Doğum etkinliğine yoğun ilginin gösterilmesi bekleniyor.

Mardin Kutlu Doğum programına hazırlanıyor

Peygamber Sevdalıları Platformunun yurdun dört bir tarafından organize ettiği Kutlu Doğum etkinlileri büyük bir coşkuya sahne oluyor. Etkinlikler çerçevesinde 22 Nisan Cumartesi günü (yarın) Mardin merkez Artuklu ilçesinde de bir program düzenlenecek.

15 Temmuz Şehitler (Karayolları) Parkı Miting alanında yapılacak Kutlu Doğum etkinliği saat 13.00’de başlayacak. Şehrin değişik yerlerine büyük afişleri asılan ve radyolarda duyurusu yapılan programa halkın yoğun katılımı bekleniyor.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak Kutlu Doğum etkinliğinde Mevlidi Şerif okunacak, ilahi ve ezgiler seslendirilecek. Ayrıca bölgenin tanınmış isimleri günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yapacaklar.

“Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Mardin Peygamber Sevdalıları Platformu Tertip Komitesi Başkanı Mücahit Önen, yardın düzenlenecek etkinliğe tüm Mardin halkının davetli olduğunu söyledi.

Önen sözlerini şöyle sürdürdü: “Mardin Peygamber Sevdalıları Platformu olarak 22 Nisan Cumartesi günü (yarın) şu an bulunduğumuz alanda (15 Temmuz Şehitler Parkı) ‘Hak ve Adalet’ temalı Kutlu Doğum etkinliği yapacağız. Bu yıl tema olarak seçilen ‘Hak ve Adalet’ teması çok önemlidir. Allah’ın Resulü ‘Hak’ ile gönderilmiş, nitekim Kur’an-ı Kerim’de, hak din ile gönderilen bir Peygamber olduğu ifade ediliyor. Allah’ın Resulü, her zaman hak kavramının yanında yer almış,  Peygamber olmadan önce Hilfü'l-Fudûl’a üye olarak hakkın yanında yer aldığını göstermiştir. Sonraki yıllarda sürekli mazlumların, fakirlerin, kimsesizlerin yanında yer almış. Aynı zamanda ‘Adalet Peygamberi’ olan Peygamberimiz (sav) adaleti ilk önce kendi nefsine tesis etmiştir, daha sonra ailesine ve tüm topluma adaleti yaymıştır. Din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden insanların eşit olduğunu ifade etmiştir.”

Program akışı hakkında da bilgi veren Önen, “Program öncelikle Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak. Şiirlerimiz var, şiirlerin ardından Mevlid-i Şerif okunacak. Bir konuşmamız olacak ve ilahi ve ezgiler seslendirilecek. Program dua ile sona erecek. Yarın tüm Mardinli kardeşlerimizi buraya bekliyoruz. Hz. Peygamber’i (sav) anladıkça, kavradıkça, hayatını hayatımıza uyguladıkça inşallah güzel yerlere varacağız. Kutlu Doğum etkinlikleri de buna bir vesile oluyor. Bütün halkımızı ailesi ile birlikte bu meydana bekliyoruz.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bursa'da Kutlu Doğum coşkusu

Bursa'da Kutlu Doğum coşkusu

2017-04-30 22:56:37

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Bursa'da Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Yurt dışından gelen katılımcılar Kutlu Doğum etkinliğini değerlendirdi

Yurt dışından gelen katılımcılar Kutlu Doğum etkinliğini değerlendirdi

2017-04-30 22:13:18

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinin İslam’ın eski zaferlerini hatırlattığını ifade eden etkinliğe yurt dışından katılım gösteren siyasetçi ve âlimler, İslam ümmetinin kurtuluşunun Hz Muhammed'in mesajını anlamaktan geçtiğini belirttiler

"Peygambersiz hayatın peşinde adalet arayanlar girdaba düştü"

2017-04-30 21:37:17

Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Başkanı Adnan Akgönül, Hz. Muhammed'in içinde olmayan bir hayatın peşinde hak ve adalet arayanların ne tür bir girdaba düştüklerine tarihin tanıklık ettiğini söyledi.

TÜM HABERLER

"Peygambersiz hayatın peşinde adalet arayanlar girdaba düştü"

Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Başkanı Adnan Akgönül, Hz. Muhammed'in içinde olmayan bir hayatın peşinde hak ve adalet arayanların ne tür bir girdaba düştüklerine tarihin tanıklık ettiğini söyledi.

"Eğer dünyaya adalet götüreceksek mutlaka güçlü olmalıyız"

Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde dünyaya hak ve adaletin tahsis edilmesi için güçlü olmanın önemine vurgu yapıldı.

Âlimlerden Kutlu Doğum etkinliği değerlendirmesi

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğini değerlendiren âlimler, bu tür etkinliklerin vahdete zemin hazırladığını ifade ederek, İttihad’ın Hz Muhammed'in aşkı etrafında toplanmakla olacağını belirttiler.

"Kutlu Doğum her sene bir irfan ziyafetine dönüşmektedir"

Batman'da Şeyh Muhammed El Haznevi Camii Erkek Kur'an Kursu tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında, Kutlu Doğum etkinliklerinin her yıl bir irfan ziyaretine dönüştüğü belirtildi.

"Beklentimiz Selahattin’in torunlarının tekrar buradan çıkmasıdır"

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğini değerlendiren Lübnan İslami Tevhit Hareketi Lideri Şeyh Bilal, beklentilerinin tekrardan Selahattin’in torunlarının bu topraklardan çıkması olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER
Kod Center