A A A

"Masumların İslami kimliğinden dolayı cezaevinde olması kabul edilemez"

Eklenme : 2016-05-24 17:18

ADIYAMAN - Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan Yazar Emine Şenlikoğlu, İslami kimliğinden dolayı cezaevinde tutulan mahkûmlar hakkında İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan İslami camianın önce gelen yazarlarından Emine Şenlikoğlu, İLKHA'ya verdiği röportajda, ciddi sağlık sorunları olan tutuklu Ahmet Arslan ve İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde tutulan diğer mahkûmların hâlâ tahliye edilmemesini eleştirdi.

"Yusufilerden başka hiç kimsenin bu kadar uzun süre suçsuz olduğu halde cezaevinde yattığına inanmıyorum." diyen Şenlikoğlu, "Hiçbir suçları olmadığı halde sadece İslami kimliğinden dolayı, sadece Kur'an dersi verdiği için 20 yılı aşkın bir süredir bu masum Müslümanların cezaevinde bulundurulması büyük bir zulüm ve kabul edilemez bir olaydır. Bu konu beni son derece üzmektedir." dedi.

"Kardeşlerimin suçsuz halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum"

Bir Müslüman olarak bu konuda her şeyi yapacağını belirten Şenlikoğlu, "Ben bu konuda bir Müslüman olarak elimden gelen her şeyi yapacağım İnşallah. Cumhurbaşkanına da çıkacağım. Gerekirse yazarlarla konuşup bir gündem oluşturmaya çalışacağım. Bu meseleden dolayı içim ağlıyor. Kardeşlerimin suçsuz oldukları halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum!" dedi.

Ortada büyük bir yanlış olduğunu ve bunun telafi edileceğine inandığını ifade eden Şenlikoğu, "Paralelden dolayı mağdur olanların tahliye edilmesine rağmen, yine paralelcilerin kumpasları sonucunda zindana atılan Yusufiler için bir çalışma olmaması, bana göre hükümetin gözünden kaçan büyük bir olaydır. Bu büyük yanlışın telafi edileceğine inanıyorum. Bu konuda çok geç kalındı." şeklinde konuştu.

"Bu konuda ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı"

İslami kimliğinden dolayı cezaevine konulan Müslümanlar için İslami camiadan gerekli tepkinin yükselmediğini ve gerekli adımların atılmadığını belirten Şenlikoğlu, son olarak şunları söyledi:

"Şu ana kadar Müslümanlar bu konuda Türkiye genelinde gündem oluşturacak bir adım atamadı. Ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı. Müslümanlardan bu konuda çok güçlü bir eylem bekliyorum. Bu konuda dünya gündeminde bile ses getirecek bir eylem yapılmalıdır. Biz Müslümanlar bu konuda çok geç kaldık. En kısa zamanda bu konuda bir hareket başlatmamız gerekiyor." (İLKHA)"Başkalarına emsal olmasın diye babamızı cezaevinde tutuyorlar"

İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan ve ciddi sağlık sorunları olan Ahmet Arslan'ın çocukları, Sağlık Bakanlığı'na babasının raporlarını gönderdiklerini ancak bakanlığın, "Siyasi tutuklu olduğu için emsal teşkil etmesin diye bir şey yapamıyoruz" diyerek, hakkı olmasına rağmen babalarını tahliye etmediklerini söylediler....

Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti
Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti

İslami kimliğinden dolayı yıllardır cezaevinde tutuklu bulunan Ahmet Arslan’ın eşi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti...

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

2017-08-17 16:52:59

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

"Kurban ve hac bir iyilik sevap yoludur"

2017-08-12 17:20:53

Kurban ve hac ibadetiyle ilgili âlimler, gücü yeten bütün Müslümanların bu ibadetleri yerine getirmesi gerektiğini belirtiyor.

"Kurban teslimiyetin sembolüdür"

2017-08-11 18:13:52

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla kurban ibadetinin önemini anlatan âlimler, kurbanla verilmek istenen mesajın evrensel olduğunu söylediler.

TÜM HABERLER

Doğubayazıt’ta "Cami-Çocuk Buluşması" programı

​Doğubayazıt İlçe Müftülüğü, "Cami Çocuk Buluşması" programı kapsamında, yaz Kur'an kurslarında eğitim gören çocukları camiyle buluşturdu.

Kayseri'de "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı

​HÜDA PAR Kayseri İl Gençlik Kolları tarafından "Kudüs" temalı resim sergisi açıldı.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.
TÜM HABERLER