A A A

"Masumların İslami kimliğinden dolayı cezaevinde olması kabul edilemez"

Eklenme : 2016-05-24 17:18

ADIYAMAN - Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan Yazar Emine Şenlikoğlu, İslami kimliğinden dolayı cezaevinde tutulan mahkûmlar hakkında İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan İslami camianın önce gelen yazarlarından Emine Şenlikoğlu, İLKHA’ya verdiği röportajda, ciddi sağlık sorunları olan tutuklu Ahmet Arslan ve İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde tutulan diğer mahkûmların hâlâ tahliye edilmemesini eleştirdi.

“Yusufilerden başka hiç kimsenin bu kadar uzun süre suçsuz olduğu halde cezaevinde yattığına inanmıyorum.” diyen Şenlikoğlu, “Hiçbir suçları olmadığı halde sadece İslami kimliğinden dolayı, sadece Kur’an dersi verdiği için 20 yılı aşkın bir süredir bu masum Müslümanların cezaevinde bulundurulması büyük bir zulüm ve kabul edilemez bir olaydır. Bu konu beni son derece üzmektedir.” dedi.

"Kardeşlerimin suçsuz halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum"

Bir Müslüman olarak bu konuda her şeyi yapacağını belirten Şenlikoğlu, “Ben bu konuda bir Müslüman olarak elimden gelen her şeyi yapacağım İnşallah. Cumhurbaşkanına da çıkacağım. Gerekirse yazarlarla konuşup bir gündem oluşturmaya çalışacağım. Bu meseleden dolayı içim ağlıyor. Kardeşlerimin suçsuz oldukları halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum!” dedi.

Ortada büyük bir yanlış olduğunu ve bunun telafi edileceğine inandığını ifade eden Şenlikoğu, “Paralelden dolayı mağdur olanların tahliye edilmesine rağmen, yine paralelcilerin kumpasları sonucunda zindana atılan Yusufiler için bir çalışma olmaması,  bana göre hükümetin gözünden kaçan büyük bir olaydır.  Bu büyük yanlışın telafi edileceğine inanıyorum. Bu konuda çok geç kalındı.” şeklinde konuştu.

“Bu konuda ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı”

İslami kimliğinden dolayı cezaevine konulan Müslümanlar için İslami camiadan gerekli tepkinin yükselmediğini ve gerekli adımların atılmadığını belirten Şenlikoğlu, son olarak şunları söyledi:

“Şu ana kadar Müslümanlar bu konuda Türkiye genelinde gündem oluşturacak bir adım atamadı. Ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı. Müslümanlardan bu konuda çok güçlü bir eylem bekliyorum. Bu konuda dünya gündeminde bile ses getirecek bir eylem yapılmalıdır. Biz Müslümanlar bu konuda çok geç kaldık. En kısa zamanda bu konuda bir hareket başlatmamız gerekiyor.” (İLKHA)"Başkalarına emsal olmasın diye babamızı cezaevinde tutuyorlar"

İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan ve ciddi sağlık sorunları olan Ahmet Arslan'ın çocukları, Sağlık Bakanlığı'na babasının raporlarını gönderdiklerini ancak bakanlığın, "Siyasi tutuklu olduğu için emsal teşkil etmesin diye bir şey yapamıyoruz" diyerek, hakkı olmasına rağmen babalarını tahliye etmediklerini söylediler....

Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti
Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti

İslami kimliğinden dolayı yıllardır cezaevinde tutuklu bulunan Ahmet Arslan’ın eşi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti...

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Yemen bizim sessizce ölen bir coğrafyamız"

2017-04-28 09:27:32

Yemen'de yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan UMAD Gaziantep Şube Başkanı Ömer Mert, Yemen'in sessizce ölen ve soykırıma tabi tutulan bir coğrafya olduğunu söyledi.

"Miraç Allah'ın Hz. Muhammed'e bir ikramıdır"

2017-04-22 14:52:56

İttihad'ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şenlik, Allah'ın, en sıkıntılı zamanında Hz. Muhammed'i kendi katına çıkararak, ona ve ümmetine ikramlarda bulunduğunu söyledi.

"İnsanın Allah ile irtibatı namazladır"

2017-04-22 14:27:49

İttihad'ul Ulema Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, namazın, müminin miracı ve Allah ile bağ kurmasına vesile olan önemli bir ibadet olduğuna dikkat çekerek, nimetlere karşı en güzel şükrün namaz ile verilebileceğini söyledi.

TÜM HABERLER

"Peygambersiz hayatın peşinde adalet arayanlar girdaba düştü"

Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Başkanı Adnan Akgönül, Hz. Muhammed'in içinde olmayan bir hayatın peşinde hak ve adalet arayanların ne tür bir girdaba düştüklerine tarihin tanıklık ettiğini söyledi.

"Eğer dünyaya adalet götüreceksek mutlaka güçlü olmalıyız"

Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğinde dünyaya hak ve adaletin tahsis edilmesi için güçlü olmanın önemine vurgu yapıldı.

Âlimlerden Kutlu Doğum etkinliği değerlendirmesi

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğini değerlendiren âlimler, bu tür etkinliklerin vahdete zemin hazırladığını ifade ederek, İttihad’ın Hz Muhammed'in aşkı etrafında toplanmakla olacağını belirttiler.

"Kutlu Doğum her sene bir irfan ziyafetine dönüşmektedir"

Batman'da Şeyh Muhammed El Haznevi Camii Erkek Kur'an Kursu tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum programında, Kutlu Doğum etkinliklerinin her yıl bir irfan ziyaretine dönüştüğü belirtildi.

"Beklentimiz Selahattin’in torunlarının tekrar buradan çıkmasıdır"

Diyarbakır’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğini değerlendiren Lübnan İslami Tevhit Hareketi Lideri Şeyh Bilal, beklentilerinin tekrardan Selahattin’in torunlarının bu topraklardan çıkması olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER
Kod Center