A A A

"Masumların İslami kimliğinden dolayı cezaevinde olması kabul edilemez"

Eklenme : 2016-05-24 17:18

ADIYAMAN - Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan Yazar Emine Şenlikoğlu, İslami kimliğinden dolayı cezaevinde tutulan mahkûmlar hakkında İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Adıyaman'da düzenlenen kitap fuarına katılan İslami camianın önce gelen yazarlarından Emine Şenlikoğlu, İLKHA’ya verdiği röportajda, ciddi sağlık sorunları olan tutuklu Ahmet Arslan ve İslami kimliklerinden dolayı cezaevinde tutulan diğer mahkûmların hâlâ tahliye edilmemesini eleştirdi.

“Yusufilerden başka hiç kimsenin bu kadar uzun süre suçsuz olduğu halde cezaevinde yattığına inanmıyorum.” diyen Şenlikoğlu, “Hiçbir suçları olmadığı halde sadece İslami kimliğinden dolayı, sadece Kur’an dersi verdiği için 20 yılı aşkın bir süredir bu masum Müslümanların cezaevinde bulundurulması büyük bir zulüm ve kabul edilemez bir olaydır. Bu konu beni son derece üzmektedir.” dedi.

"Kardeşlerimin suçsuz halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum"

Bir Müslüman olarak bu konuda her şeyi yapacağını belirten Şenlikoğlu, “Ben bu konuda bir Müslüman olarak elimden gelen her şeyi yapacağım İnşallah. Cumhurbaşkanına da çıkacağım. Gerekirse yazarlarla konuşup bir gündem oluşturmaya çalışacağım. Bu meseleden dolayı içim ağlıyor. Kardeşlerimin suçsuz oldukları halde cezaevinde yatmasını Müslümanlık onuruna yakıştıramıyorum!” dedi.

Ortada büyük bir yanlış olduğunu ve bunun telafi edileceğine inandığını ifade eden Şenlikoğu, “Paralelden dolayı mağdur olanların tahliye edilmesine rağmen, yine paralelcilerin kumpasları sonucunda zindana atılan Yusufiler için bir çalışma olmaması,  bana göre hükümetin gözünden kaçan büyük bir olaydır.  Bu büyük yanlışın telafi edileceğine inanıyorum. Bu konuda çok geç kalındı.” şeklinde konuştu.

“Bu konuda ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı”

İslami kimliğinden dolayı cezaevine konulan Müslümanlar için İslami camiadan gerekli tepkinin yükselmediğini ve gerekli adımların atılmadığını belirten Şenlikoğlu, son olarak şunları söyledi:

“Şu ana kadar Müslümanlar bu konuda Türkiye genelinde gündem oluşturacak bir adım atamadı. Ses getirecek bir eylem veya tepki olmadı. Müslümanlardan bu konuda çok güçlü bir eylem bekliyorum. Bu konuda dünya gündeminde bile ses getirecek bir eylem yapılmalıdır. Biz Müslümanlar bu konuda çok geç kaldık. En kısa zamanda bu konuda bir hareket başlatmamız gerekiyor.” (İLKHA)"Başkalarına emsal olmasın diye babamızı cezaevinde tutuyorlar"

İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan ve ciddi sağlık sorunları olan Ahmet Arslan'ın çocukları, Sağlık Bakanlığı'na babasının raporlarını gönderdiklerini ancak bakanlığın, "Siyasi tutuklu olduğu için emsal teşkil etmesin diye bir şey yapamıyoruz" diyerek, hakkı olmasına rağmen babalarını tahliye etmediklerini söylediler....

Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti
Tutuklu Ahmet Arslan’ın eşi trafik kazasında hayatını kaybetti

İslami kimliğinden dolayı yıllardır cezaevinde tutuklu bulunan Ahmet Arslan’ın eşi geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti...

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"En büyük adaletsizlikler CHP zihniyetinin yönetimde olduğu dönemde oldu"

2017-06-28 11:42:08

CHP'nin başlattığı yürüyüşü değerlendiren HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, en büyük adaletsizliklerin CHP zihniyetinin yönetimde olduğu dönemde yaşandığını belirtti.

"Bizim ittihadımız birbirimize muhabbetimizdir"

2017-06-22 17:43:38

Bayramların kişiler arasındaki kırgınlıkların sona ermesi için fırsat olduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Davut Işıkdoğan, müminlerin ittihadının, birbirlerine karşı muhabbetleri olduğunu belirtti.

"Kadir Gecesi'nin kadrini bilelim"

2017-06-20 19:02:00

Kadir Gecesi hakkında duygu ve düşüncelerini dile getiren Mardinliler, bu gecenin kadrinin bilinmesini istediler.

TÜM HABERLER

Batman halkı bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

HÜDA PAR’dan kapsamlı bayram ziyaretleri

HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar ve beraberindeki partili heyet tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla kapsamlı ev ziyaretleri gerçekleştirildi.

“Bir mazlumun maruz kaldığı zulümden kurtarılmasından daha acil bir iş yoktur”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Batman İl Başkanlığı binasında partililer ve halkla bir araya gelerek bayramlaştı. Yapıcıoğlu, “Bir mazlumun maruz kaldığı zulümden kurtarılmasından daha acil bir iş yoktur" dedi.

HÜDA PAR'dan Midyat'ta bayramlaşma programı

HÜDA PAR Midyat ilçe teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.
TÜM HABERLER