A A A

Adıyaman’da ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ etkinliği

Eklenme : 2016-03-03 01:22

ADIYAMAN - Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından tarafından ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ adıyla bir program düzenlendi.

Adıyaman’da ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ etkinliği

Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından Sözler Köşkü’nde Fatih Yağcı ve Ceyhun Hamit Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldıkları, ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ adıyla düzenlenen  program yoğun ilgi gördü.

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen programa Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Başkanı Yunus Emre Pektaş, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Ceyhun Hamit Yılmaz’ın açılış konuşması ile devam etti. Yılmaz konuşmasında,  “Kendi kitabını, kendi dinini bilmeyen kimsenin samimiyim demesi yalan olur. Namaz kılan birisinin gayr-ı müslim birisine İslam’ı anlatamaması acınacak bir haldir.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Fatih Yağcı,   ayetler ve hadisler ışığında cehennemin zorluklarından ve cennetin güzelliklerinden bahsetti. Yağcı, insan için bu dünyadaki en güzel nimetin aslında alemlerin Rabbi olan Allah’ın insanı muhatap olarak kabul etmesi olduğunu ifade eden Yağcı, daha sonra Risale-i Nur Külliyatından örnekler vererek konuşmasını bitirdi.

Program Hafız Osman Bostancı’nın cennet ve cehennem ile ilgili seslendirdiği Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile devam etti.

 Fatih Yağcı ve Ceyhun Hamit Yılmaz’ın, katılımcıların çeşitli sorularını yanıtlamasının ardından program sona erdi.   (Yakup Söğüt/Aydın Evren-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman'da 80 bin kişi trenle yolculuk yaptı

Batman'da 80 bin kişi trenle yolculuk yaptı

2017-01-18 10:36:33

Batman Gar Müdürlüğü, 2016 yılında yaklaşık 80 bin kişinin trenle yolculuk yaptığını açıkladı.

Diyarbakır Kuruçay Barajı sulamasının sözleşmesi imzalandı

Diyarbakır Kuruçay Barajı sulamasının sözleşmesi imzalandı

2017-01-18 10:09:29

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Diyarbakır Kuruçay Barajı sulamasının sözleşmesini imzaladı. Projenin tamamlanmasıyla 50 bin 300 dekar zirai arazi suyla buluşacak.

Faydalı bir ‘Yarıyıl tatili’ için önemli tavsiyeler

Faydalı bir ‘Yarıyıl tatili’ için önemli tavsiyeler

2017-01-18 09:17:54

Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, yarıyıl tatilinde öğrencilerin programlı bir şekilde çalışmaları gerektiğini söyleyerek önemli tavsiyelerde bulundu.

TÜM HABERLER

Avrupa Parlamentosu Başkanlığına Antonio Tajani seçildi

Avrupa Parlamentosu Başkanlığı için düzenlenen seçimleri İtalyan üye Antonio Tajani kazandı.

Nijerya ordusu mülteci kampını bombaladı: 100 ölü

Nijerya ordusunun, ülkenin kuzeyindeki bir mülteci kampını "yanlışlıkla" bombaladığı ve olayda en az 100 kişinin öldüğü bildirildi.

Mardin’de PKK operasyonunda 3 kişi tutuklandı

Mardin’in Derik ilçesinde PKK soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 zanlıdan 3’ü tutuklandı.

Bingöl’de miting, yürüyüş ve gösteri alanları belirlendi

Bingöl Valiliği, İl merkezinde toplantı, yapılacak gösteri ve yürüyüşler ile bunların halka duyurulmasına yönelik ilan, afiş ve pankartların asılabileceği yerleri açıkladı.

Elazığ'da FETÖ operasyonu: 23 gözaltı

Elazığ merkezli FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 16 ilde düzenlenen operasyonlarda 23 kişi gözaltına alındı.
TÜM HABERLER
Kod Center