A A A

Adıyaman’da ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ etkinliği

Eklenme : 2016-03-03 01:22

ADIYAMAN - Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından tarafından ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ adıyla bir program düzenlendi.

Adıyaman’da ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ etkinliği

Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman Şubesi tarafından Sözler Köşkü’nde Fatih Yağcı ve Ceyhun Hamit Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldıkları, ‘Cennete Gidemezsek Yandık’ adıyla düzenlenen  program yoğun ilgi gördü.

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen programa Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Başkanı Yunus Emre Pektaş, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Ceyhun Hamit Yılmaz’ın açılış konuşması ile devam etti. Yılmaz konuşmasında,  “Kendi kitabını, kendi dinini bilmeyen kimsenin samimiyim demesi yalan olur. Namaz kılan birisinin gayr-ı müslim birisine İslam’ı anlatamaması acınacak bir haldir.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Fatih Yağcı,   ayetler ve hadisler ışığında cehennemin zorluklarından ve cennetin güzelliklerinden bahsetti. Yağcı, insan için bu dünyadaki en güzel nimetin aslında alemlerin Rabbi olan Allah’ın insanı muhatap olarak kabul etmesi olduğunu ifade eden Yağcı, daha sonra Risale-i Nur Külliyatından örnekler vererek konuşmasını bitirdi.

Program Hafız Osman Bostancı’nın cennet ve cehennem ile ilgili seslendirdiği Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile devam etti.

 Fatih Yağcı ve Ceyhun Hamit Yılmaz’ın, katılımcıların çeşitli sorularını yanıtlamasının ardından program sona erdi.   (Yakup Söğüt/Aydın Evren-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HDP'li İbrahim Ayhan gözaltına alındı

HDP'li İbrahim Ayhan gözaltına alındı

2017-02-27 11:28:39

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı bir haftalık operasyon bilançosunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı bir haftalık operasyon bilançosunu açıkladı

2017-02-27 11:18:59

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde bir hafta içerisine yapılan operasyonlarda 18 kişinin öldürüldüğünü, FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 855 kişiden 48'inin de tutuklandığını açıkladı.

Artuklu’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Artuklu’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

2017-02-27 10:20:55

Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı Yardere Mahallesi’nde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Ege Denizi'nde deprem

Ege Denizi'nde Girit Adası açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hava durumu nasıl olacak?

Aydın ve İzmir çevreleri, Muğla'nın kıyı ilçeleri, Manisa ve Çanakkale'nin güney ilçeleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Âlimlerden 'Rohingya Müslümanlarını kurtarın' çağrısı

Mescid-i Aksa imamları ve Kudüslü âlimler, Myanmar’ın Arakan eyaletinde katliama maruz kalan Rohingya Müslümanlarını kurtarmalarıma çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan'a kınama

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan tarafından Azerbaycan'a yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Şanlıurfa’da kavga: 4’ü ağır 8 yaralı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akrabalar arasında çıkan kavgada 4’ü ağır 8 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center