A A A

Maden’in geleceği ile oynanıyor

Eklenme : 2015-10-19 14:04

ELAZIĞ - Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği ile oynandığını savundu.

Maden’in geleceği ile oynanıyor

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği olan bakır cevherlerinin üzerinin hafriyat ile kapatıldığını belirtti.

İlçenin ileri gelenlerinden Zülküf Yağşan, "Fabrika ETİBANK'ın elinde iken çıkan hafriyat 2-3 kilometre uzakta işletmenin dışına döküyordu. Şimdi bu faydalıydı. Çünkü hafriyatların döküldüğü yerde cevher derinde olduğundan dolayı sorun yoktu. Fakat Yıldız Holding şirketi fabrikayı aldıktan sonra hafriyatını fabrikanın eski yerine döküyor." dedi.

"Maden'in etrafı bakır cevherleri doludur"

Hafriyatın döküldüğü bölgenin altının bakır cevheri ile dolu olduğunu dile getiren Yağşan, "Oranın altı cevher dolu ve bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor. Bugün o fabrikayı Yıldız Holding 49 yıllığına almış, kıyamete kadar onun değil. Yarın öbür gün o hafriyatın altındaki cevheri çıkarabilmek için ayrı bir masraf çıkacak. Hafriyat fabrikanın doğu tarafında geçmişte dökülen hafriyat alanına dökülmelidir. Burada Maden'in geleceği etkileniyor. Maden'in etrafı bakır cevherleri doludur. Şimdi bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor." ifadelerini kullandı.

Son olarak yetkilileri göreve davet eden Yağşan, ilçenin geleceğine dair proje üretilmediğini belirtti. (M.Hüseyin Temel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Gün Siyonist çeteye karşı birleşme günüdür"

2017-07-22 07:43:28

Üç Filistinliyi şehit ettikten sonra Mescid-i Aksa'yı işgal eden Siyonist çete İsrail, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla tel'in edildi.

Kahta’da işgalciler telin edildi

Kahta’da işgalciler telin edildi

2017-07-22 00:00:54

Siyonist terör çetesinin Müslümanları şehit etmesi ve Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi.

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

2017-07-21 23:54:39

​Bitlis Valiliği tarafından, sosyal projeler kapsamında kentte bulunan bazı engeli vatandaş ve aileleri için piknik düzenlendi.

TÜM HABERLER

Elazığ’da 4 kişi FETÖ üyeliğinden tutuklandı

Elazığ merkezli Bitlis ve İzmir'de gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 10 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Batman’da "inşaat ve tarım" fuarı düzenlenecek

​Batman’da "1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı" ile "1. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" yapılacağı bildirildi.

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.
TÜM HABERLER