A A A

Maden’in geleceği ile oynanıyor

Eklenme : 2015-10-19 14:04

ELAZIĞ - Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği ile oynandığını savundu.

Maden’in geleceği ile oynanıyor

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği olan bakır cevherlerinin üzerinin hafriyat ile kapatıldığını belirtti.

İlçenin ileri gelenlerinden Zülküf Yağşan, “Fabrika ETİBANK’ın elinde iken çıkan hafriyat 2-3 kilometre uzakta işletmenin dışına döküyordu. Şimdi bu faydalıydı. Çünkü hafriyatların döküldüğü yerde cevher derinde olduğundan dolayı sorun yoktu. Fakat Yıldız Holding şirketi fabrikayı aldıktan sonra hafriyatını fabrikanın eski yerine döküyor.” dedi.

“Maden’in etrafı bakır cevherleri doludur”

Hafriyatın döküldüğü bölgenin altının bakır cevheri ile dolu olduğunu dile getiren Yağşan, “Oranın altı cevher dolu ve bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor. Bugün o fabrikayı Yıldız Holding 49 yıllığına almış, kıyamete kadar onun değil. Yarın öbür gün o hafriyatın altındaki cevheri çıkarabilmek için ayrı bir masraf çıkacak. Hafriyat fabrikanın doğu tarafında geçmişte dökülen hafriyat alanına dökülmelidir. Burada Maden’in geleceği etkileniyor. Maden’in etrafı bakır cevherleri doludur. Şimdi bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor.” ifadelerini kullandı.

Son olarak yetkilileri göreve davet eden Yağşan, ilçenin geleceğine dair proje üretilmediğini belirtti.   (M.Hüseyin Temel - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 59 köyde ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'da 59 köyde ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

2017-05-30 09:52:13

Diyarbakır'ın Lice, Hazro, Kocaköy ve Dicle ilçelerine bağlı 59 köyde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

PKK'nin bölge sorumlusu öldürüldü

PKK'nin bölge sorumlusu öldürüldü

2017-05-30 08:13:56

Tunceli'de gerçekleştirilen operasyonda PKK'nin Ovacık Bölge Sorumlusu olduğu belirtilen Ruhat kod adlı örgüt mensubu öldürüldü.

TÜM HABERLER

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

Avrupa Yetim-Der'den Almanya'daki mültecilere iftar yemeği

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Almanya'nın Lörrach şehrine bağlı Maulburg kasabasındaki mülteci kampında iftar yemeği verdi.

Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni öldürüldü

Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, damadı tarafından bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center