A A A

Göktaşının düştüğü köy sakinleri konuştu

Eklenme : 2015-09-04 13:54

BİNGÖL - Bingöl merkez Sarıçiçek köyüne düşen göktaşı sonrası köylüler yaşadıklarını anlattı.

Göktaşının düştüğü köy sakinleri konuştu

Merkez Sarıçiçek (Hacı Çayır) köyü yeni yerleşim yeri konutlarına göktaşı düştü. Hala olayın şaşkınlığını üzerlerinden atamayan köylüler, hem o geceyi hem de gündüz yaşananları İlke Haber Ajansı’na anlattı.

Gece aniden büyük bir ışık huzmesinin köyü sardığını belirten köy sakinlerinden Mehmet Nezir Ergün, “Bütün köy bir anda gündüz gibi aydınlandı. Biz önce çatışma sandık. Çünkü çatışma sesini andıran sesler duyduk. Daha sonra evlerin çatısına dolu yağıyor gibi sesler geldi. Gece olayın ne olduğunu tam olarak anlamadık. Sabah olup gün ağarınca baktık ki evlerimizin çatılarına göktaşı parçaları düşmüş.” dedi.

Sabah internette bu konu ile ilgili kısa bir araştırma yaptığını söyleyen Ergün, “Bingöl Üniversitesi’nden bir doçente ulaştım. Onunla konuştum. Bana Bingöl Üniversitesi’nde böyle bir bilim dalının olmadığını söyledi. Mühendis bir arkadaşını aradı. Sonra bize döndü. Mühendis arkadaşı demiş ki bu taşların kimyasal zararı olabilir, kimse dokunmasın. Köyün çocukları sabahtan beridir dokunuyorlar. Hatta bende dokundum. Uzaydan geldiği için kokusunu merak edip kokladım bile. Bizler bu taşların herhangi bir tehlikesinin olup olmadığını bilmiyoruz. Yetkililerden bu konunun araştırılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok ilde çarşamba günü gece geç saatlerde yaşanan göktaşı yağmuru, Bingöl, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Tunceli, Erzurum ve çevre illerde görülmüştü. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siyonist İsrail işgal ettiği topraklara konut inşa edecek

Siyonist İsrail işgal ettiği topraklara konut inşa edecek

2017-04-28 22:48:04

Siyonist İsrail, işgal ettiği Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşimciler için 25 bin yeni konut inşa etmeye hazırlanıyor.

72 bin personelle

72 bin personelle "Huzur Türkiye-5" operasyonu

2017-04-28 22:30:43

Türkiye genelinde, yaklaşık 72 bin personelle 6 bin 905 noktada 'Huzur Türkiye-5' operasyonu gerçekleştirildi.

Van’da 3 PKK’li öldürüldü

Van’da 3 PKK’li öldürüldü

2017-04-28 21:53:40

Van’ın Çatak ilçesinde kolluk kuvvetleri ve PKK’liler arasında çıkan çatışmada 3 PKK’li öldürüldü.

TÜM HABERLER

Van'da Kutlu Doğum anons araçları dolaşmaya başladı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Van'da 30 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan Kutlu Doğum etkinliği için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Özhaseki: Şırnak’ta 12 bin 500 konut yapıyoruz

Bazı temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Cizre’den sonra Şırnak’ta yapılacak olan çalışma alanlarını gezdi.

Dicle EDAŞ'dan bir "blokaj" açıklaması daha

Dicle EDAŞ, çiftçilere haksız yere "blokaj" konulduğu iddialarına ilişkin bir açıklama daha yaptı.

Görmez: Bu hayırlı çalışmaların o menhus yapıya mal edilmesi beni kahretmiştir

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftası'nın bir "FETÖ projesi" olduğu iddialarına ilişkin "Bu hayırlı çalışmaların o menhus yapıya mal edilmesi beni kahretmiştir." dedi.

Batman’da arılı kovan ve malzeme dağıtımı yapıldı

Batman’ın Hasankeyf ilçesindeki 25 yetiştiriciye 500 arılı kovan ve arı malzemesi dağıtıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center