A A A

Göktaşının düştüğü köy sakinleri konuştu

Eklenme : 2015-09-04 13:54

BİNGÖL - Bingöl merkez Sarıçiçek köyüne düşen göktaşı sonrası köylüler yaşadıklarını anlattı.

Göktaşının düştüğü köy sakinleri konuştu

Merkez Sarıçiçek (Hacı Çayır) köyü yeni yerleşim yeri konutlarına göktaşı düştü. Hala olayın şaşkınlığını üzerlerinden atamayan köylüler, hem o geceyi hem de gündüz yaşananları İlke Haber Ajansı’na anlattı.

Gece aniden büyük bir ışık huzmesinin köyü sardığını belirten köy sakinlerinden Mehmet Nezir Ergün, “Bütün köy bir anda gündüz gibi aydınlandı. Biz önce çatışma sandık. Çünkü çatışma sesini andıran sesler duyduk. Daha sonra evlerin çatısına dolu yağıyor gibi sesler geldi. Gece olayın ne olduğunu tam olarak anlamadık. Sabah olup gün ağarınca baktık ki evlerimizin çatılarına göktaşı parçaları düşmüş.” dedi.

Sabah internette bu konu ile ilgili kısa bir araştırma yaptığını söyleyen Ergün, “Bingöl Üniversitesi’nden bir doçente ulaştım. Onunla konuştum. Bana Bingöl Üniversitesi’nde böyle bir bilim dalının olmadığını söyledi. Mühendis bir arkadaşını aradı. Sonra bize döndü. Mühendis arkadaşı demiş ki bu taşların kimyasal zararı olabilir, kimse dokunmasın. Köyün çocukları sabahtan beridir dokunuyorlar. Hatta bende dokundum. Uzaydan geldiği için kokusunu merak edip kokladım bile. Bizler bu taşların herhangi bir tehlikesinin olup olmadığını bilmiyoruz. Yetkililerden bu konunun araştırılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok ilde çarşamba günü gece geç saatlerde yaşanan göktaşı yağmuru, Bingöl, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Tunceli, Erzurum ve çevre illerde görülmüştü. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HDP'li İbrahim Ayhan gözaltına alındı

HDP'li İbrahim Ayhan gözaltına alındı

2017-02-27 11:28:39

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı bir haftalık operasyon bilançosunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı bir haftalık operasyon bilançosunu açıkladı

2017-02-27 11:18:59

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde bir hafta içerisine yapılan operasyonlarda 18 kişinin öldürüldüğünü, FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 855 kişiden 48'inin de tutuklandığını açıkladı.

Artuklu’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Artuklu’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

2017-02-27 10:20:55

Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı Yardere Mahallesi’nde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Ege Denizi'nde deprem

Ege Denizi'nde Girit Adası açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hava durumu nasıl olacak?

Aydın ve İzmir çevreleri, Muğla'nın kıyı ilçeleri, Manisa ve Çanakkale'nin güney ilçeleri ile Balıkesir'in batı kesimlerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Âlimlerden 'Rohingya Müslümanlarını kurtarın' çağrısı

Mescid-i Aksa imamları ve Kudüslü âlimler, Myanmar’ın Arakan eyaletinde katliama maruz kalan Rohingya Müslümanlarını kurtarmalarıma çağrısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan'a kınama

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan tarafından Azerbaycan'a yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Şanlıurfa’da kavga: 4’ü ağır 8 yaralı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akrabalar arasında çıkan kavgada 4’ü ağır 8 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center